.st0{fill:#FFFFFF;}

Agile Blog #białko 

 27 października, 2017

Tomasz Dzierżek

Witaj na naszym agile blogu poświęconym w małym stopniu samym metodykom zwinnym i Scrumowi, a w dużym konsekwencjami ich wprowadzania i praktycznymi wnioskami z naszych doświadczeń. To nie jest tylko i wyłącznie Scrum blog, to coś więcej. 

Wielogodzinne dyskusje zakrapiane hektolitrami kawy sprowokowały nas do stworzenia miejsca, w którym moglibyśmy dzielić się przemyśleniami, wystawić je na ocenę innych i poznać odmienne opinie. Zapraszamy.

 

Agile Blog

Chociaż cała nasza ekipa poznała się na zwinnych projektach, a zawodowo związani jesteśmy ze scrumowymi szkoleniami, to nasze obserwacje daleko wykraczają poza informatykę, prowadzenie projektów czy nawet relacje międzyludzkie. Uważamy, że agile i Scrum to coś więcej niż metodyki, reguły i technikalia.

Szkoląc setki osób w metodykach zwinnych po prostu nie da się nie wyciągnąć wielu wniosków, którymi warto byłoby się podzielić. Obserwując żywe organizmy (czytaj: projekty) dostrzegamy aspekty podejścia zwinnego, których aż żal nie skomentować. Do tego będzie nam służył ten agile blog.

Psychologia, zarządzanie ryzykiem, szacowanie, wywieranie wpływu, negocjacje, statystyka, probabilistyka, niepewność – tym naszym zdaniem zajmują się ludzie związani ze Scrumem i zwinnymi metodami prowadzenia projektów informatycznych. Aż żal, że prawie nikt o tym nie pisze, a większość skupia się na „technicznych” aspektach Scruma. Dlatego nie będzie to kolejny Scrum blog.

 

Nie tylko Scrum Blog

Scrum to nasze główne zainteresowanie zawodowe, ale uważamy, że kolejny Scrum blog w sieci, to po prostu przesada. Nawet jeśli można o tej metodyce pisać bez końca, to chcemy poruszać także ciekawsze tematy.

Nie będzie to Scrum blog. Można będzie za to znaleźć tu pełen przekrój tematów, ze szczególnym uwzględnieniem ludzkiej natury, pop-psychologii, teorii podejmowania decyzji i błędów poznawczych. No i oczywiście metodyk zwinnych.

Co więcej, skoro już rozszerzyliśmy ten Scrum blog i zrobiliśmy za niego prawdziwy agile blog, to zabraliśmy się też za YouTube’a. Na naszym kanale #białko znaleźć możecie nie tylko nasze dyskusje na tematy związane z prowadzeniem projektów, ale przede wszystkim jak życiowo wykorzystać słynny agile mindset. Nasz konik to także błędy poznawcze, którym poświęciliśmy całą serię filmów (i wciąż pojawiają się następne)!

 

Warsztaty Scrum

Skąd u nas takie zainteresowania? Od lat prowadzimy warsztaty Scrum. Mając do czynienia z setkami różnych osób widzieliśmy wiele aspektów współpracy w zwinnym środowisku, o których się nie mówi. Często unika się trudnych tematów, bo nie są one zgodne z wykładnią Scruma, więc udaje się, że problemu nie ma.

Nasze warsztatowe podejście i wciąganie w dyskusję nawet najbardziej zagorzałych przeciwników Scruma zawsze owocowało, o dziwo, lepszym zrozumieniem z obu stron barykady. To nie jest tak, że przeciwnicy zwinnych podejść nie mają argumentów. Uwielbiamy „trudne” rozmowy i wnioskami z nich płynącymi będziemy dzielić się tu na tym agile blogu.

U podstaw naszego przeświadczenia, że „warto rozmawiać” leży założenie, że nikt celowo nie będzie działał na swoją szkodę. Skoro ktoś coś robi, to widzi w tym jakąś korzyść albo przynajmniej wydaje mu się, że unika w ten sposób ryzyka.

Tu oczywiście nie możemy nie wtrącić małej reklamy. Jeśli jesteś zainteresowany naszym podejściem do Scruma i agile’a, to sprawdź naszą stronę firmową i dowiedz się, co możemy zrobić dla Twojej organizacji.

 

Gdzie Nas Znaleźć?

Jeśli interesuje Cię nasz agile blog, to z pewnością ta strona jest miejscem, na które trafiał będziesz najczęściej. Jeżeli zaś chcesz poznać nasze niczym nieskrępowane zwinne myśli, to zapraszamy na nasze konto na Twitterze. Osoby zainteresowane warsztatami Scrum i szkoleniami odsyłamy do naszej oferty.

Rozpoczęliśmy także ekspansję multimedialną, ale mamy świadomość, że nie warto się chwalić planami, tylko rezultatami. Zgodnie z najlepszymi zwinnymi praktykami – najpierw otwieramy nasz agile blog, a potem dzięki przysłowiowej inspekcji i adaptacji będziemy rozwijać się dalej.

Tomasz Dzierżek


23+ lat doświadczenia w IT, 15+ lat doświadczenia w Scrum i agile, PSM III (i inne), konsultant zwinnych procesów i zespołów, Agile Coach, trener

Your email address will not be published. Required fields are marked

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}