Szacowanie:
Story Points
i nie tylko

Przedstawiamy pierwszą książkę duetu #białko - zdecydowaliśmy się przekazać wszystko co wiemy i praktykujemy w temacie szacowania wymagań i nie tylko! Story Pointy to tylko czubek góry lodowej!

Szacowanie to nie tylko Story Points

Tytuł naszej książki wybrany został nieprzypadkowo. Chociaż (prawie) cały agile'owy świat szacuje w Story Pointach, to nie jest to jedyna miara, ani nawet jedyny sposób na szacowanie wymagań!

W naszej książce "Szacowanie: Story Points i nie tylko" zaczynamy od samej idei szacowania i staramy się odpowiedzieć na pytanie "Po co to robimy? Po co szacujemy?" Pokazujemy kilka przykładów miar, w których można szacować duże i małe wymagania, a nawet projekty.

Pokazujemy też sposoby na szacowanie zespołowe. Na stronach książki prezentujemy wiele różnych technik, od Planning Pokera aż do naszego "ulubionego" Relative Mass Valuation. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego ile wymagań ma do oszacowania i jaką miarę się posługuje.

Nie zostawiamy czytelników z samymi narzędziami. Mamy też rozdziały poświęcone temu "Jak zacząć?", a także "Co dalej?" - możemy śmiało powiedzieć, że temat szacowania wymagań potraktowaliśmy kompleksowo!

Szacowanie wymagań

Przede wszystkim skupiamy się na szacowaniu wymagań - dużych i małych. Omawiane sposoby przydadzą się w zarówno w zwinnych zespołach (np. scrumowych), jak i dla Product Ownerów bądź Project Managerów, którzy patrzą szerzej.

Techniki szacowania

Wiele stron poświęciliśmy na przedstawienie zarówno popularnych, jak i mniej znanych technik szacowania. Pokazujemy jak można z nich skorzystać, a także jakie ryzyka wiążą się z poszczególnymi metodami. Jest to praktyczna wiedza oparta o nasze doświadczenia.

Pułapki szacowania

Dzielimy się sposobami szacowania, których używamy i uczymy od dawna. Stąd też wiemy, jakie pułapki czyhają na szacujących - zarówno początkujących, jak i doświadczonych! Pokazujemy co może pójść nie tak i które sposoby działania są ryzykowne.

Nie tylko zwinnie

Z wiedzy przekazanej w naszej książce "Szacowanie: Story Points i nie tylko" skorzystać mogą wszyscy - zarówno pracujący w podejściu zwinnym, jak i ci, którzy korzystają z klasycznych metod i np. zarządzają projektami.

Książka, czyli...

Obszerny e-book w wielu formatach

Dziesiątki tysięcy słów w ładnej oprawie dało nam sto czternaście stron w formacie PDF oraz tyle samo w MOBI i EPUB.

Kompletne wydanie

Nie jest to MVP, ani "work in progress" - to kompletne, pierwsze wydanie naszego dzieła, zawierające wszystko co przyszło nam do głów!

Szacowanie od A do Z

Książka nie wymaga posiadania wcześniejszej wiedzy. Wprowadzamy w tematykę, pojęcia i terminy, aby każdy mógł z niej skorzystać!

(Nie)zwykły e-book

Postaraliśmy się, aby przystępnej i przydatnej treści towarzyszyła odpowiednia oprawa. Tu znajdziesz kilka przykładów tego, jak wyglądają strony naszego e-booka.

Książka dostępna jest do ściągnięcia jako archiwum, które zawiera pliki PDF, MOBI i EPUB. Szczególnie polecamy bogaty graficznie PDF - jesteśmy przekonani, że taka forma jest nie tylko atrakcyjna, ale i sprawia, że tekst czyta się po prostu lepiej.

Zasubskrybuj naszą listę i kup taniej lub po prostu kup teraz!

Dla subskrybentów

Wystarczy, że zapiszesz się na naszą listę mailingową, a w pierwszej wiadomości otrzymasz link do zakupu książki po promocyjnej cenie!


Potwierdzenie subskrypcji trwa tylko chwilę, a jest warte dychę. ;)

19

Co dokładnie znajduje się w książce?

 • E-book w trzech formatach: PDF, MOBI, EPUB
 • Sto czternaście stron wypełnionych treścią, technikami i wyjaśnieniami!
 • Idea szacowania oraz potrzeby, które szacowanie spełnia
 • Obszerny rozdział poświęcony idei szacowania względnego, ze szczególnym uwzględnieniem Story Points
 • Pomysły na normalizację szacunków i porównywanie ich między zespołami
 • Typowe pułapki czyhające na szacujących
 • Szczegółowy opis kilku najpopularniejszych technik szacowania, w tym Planning Poker, Kubełki, Relative Mass Valuation i inne
 • Porady dotyczące Velocity i pomiarów prędkości zespołów
 • Informacje o "idealnym" rozmiarze wymagań, szacowaniu spadów i nie tylko
 • Mini-poradnik dotyczący tego "jak zacząć szacować"
 • Wysoka jakość #białko

Zapisz się na listę mailingową i zgarnij zniżkę na książkę!

Jest wiele powodów, żeby zapisać się na naszą listę mailingową. Najważniejszy to oczywiście zniżka na naszą książkę "Szacowanie: Story Points i nie tylko", ale to nie wszystko! Co tydzień wysyłamy specjalny tekst, którego nie znajdziesz na naszym blogu! Dodatkowo, nasi subkrybenci są z nami na bieżąco i jako pierwsi dowiadują się o nowych terminach szkoleń, a także otrzymują dodatkowe zniżki.

Link ze zniżką dostaniesz w pierwszej wiadomości po potwierdzeniu subskrypcji!