Szkolenia Scrum i Agile

Szkolenia Scrum, szkolenia agile, warsztaty dla Scrum Masterów, analityków i nie tylko...

Poznaj naszą ofertę szkoleń Scrum i warsztatów

I dowiedz się, dlaczego wszyscy podkreślają ich niezwykłą atmosferę i jakość

Jako #białko specjalizujemy się w podejściu zwinnym w małej i dużej skali. Przeszkoliliśmy tysiące osób ze zwinnego podejścia do tworzenia oprogramowania, analizie wymagań zorientowanej na korzyści biznesowe, agile'owym organizowaniu struktur, metodyki Scrum, a także skalowania podejścia zwinnego na duże organizacje.


Znamy wiele metodyk i technik od strony praktycznej. Wiele lat spędziliśmy pracując w najpopularniejszej z nich - Scrumie - na małych i wielkich projektach. Przekazujemy nasze doświadczenia z krótkich inicjatyw i wieloletnich wyzwań.


Naszą praktykę i przemyślenia przekuliśmy w atrakcyjne, ciekawe i praktyczne warsztaty oraz szkolenia agile. Co więcej - świetnie się dogadujemy i zapewniamy rewelacyjną atmosferę. Nasze szkolenia Scrum i agile możemy także poprowadzić we dwójkę!


Stawiamy na interakcję z uczestnikami i rozwiązywanie konkretnych problemów. Świetnie odnajdujemy się także w zdalnej formie prowadzenia szkoleń. Wierzymy, że Scrum i agile odpowiadają dzisiejszym potrzebom. Jesteśmy pewni, że nasze szkolenia Scrum i warsztaty agile mogą pomóc Tobie i Twojej organizacji.


Sprawdź nas.

Szukasz szkoleń otwartych?


Poniższe szkolenia przygotowujemy zwykle w formule "na zamówienie", dla firm i organizacji. Część z naszego katalogu szkoleń udostępniamy także jako szkolenia otwarte - w salach szkoleniowych oraz zdalnie w wirtualnych klasach. Sprawdź najbliższe terminy!

Szkolenia Scrum

Wszystko, co związane ze Scrumem - na każdym etapie wdrożenia metodyki.

Wprowadzenie do Scrum

2 dni

Najlepsze dwudniowe wprowadzenie w świat Scrum i zwinnego tworzenia oprogramowania. Nieważne czy dopiero rozpoczynasz nowy projekt, czy właśnie zatrudniasz nowe osoby - "Wprowadzenie do Scrum" zadba o to, aby wszyscy tak samo rozumieli Scrum i równie efektywnie go wykorzystywali.


Wszyscy uczestnicy tego szkolenia zostaną przygotowani do efektywnej pracy w metodyce Scrum. Omówimy ją od podstaw, aż do praktycznych sposobów jej wykorzystania. A dzięki praktycznym ćwiczeniom wiedza ta pozostanie utrwalona na długo.


Na Twoje życzenie możemy rozszerzyć program spotkania o elementy skalowania metodyk zwinnych, bądź przygotowanie do jednego z egzaminów organizacji Scrum.org.


Scrum DLA PRODUCT OWNERÓW

2 dni

Product Owner to trudna i odpowiedzialna rola. Z jednej strony powinien brać pod uwagę realia panujące na projekcie, a z drugiej dążyć do maksymalnego zadowolenia klienta.  A na to wszystko nakłada się obowiązek sprawnego zarządzania backlogiem.


Poznaj Scruma, dowiedz się jak można wykorzystać jego zalety dla sprawnego zarządzania wymaganiami i maksymalizowania dostarczanej wartości biznesowej. Odkryj metody szacowania i podziału wymagań.


Scrum dla Scrum Mastera

2 dni

Nie ma lepszego sposobu na wejście w rolę Scrum Mastera niż "Scrum dla Scrum Mastera". Na tym szkoleniu omawiamy wszystko - od historii agile, przez cały proces Scrumowy, aż po praktyczne wykorzystanie technik i narzędzi w roli SM-a.


Nasi trenerzy pracowali jako Scrum Masterzy w wielu różnych organizacjach i widzieli, jak efektywnie wykorzystać tę rolę do podniesienia jakości wytwarzanego produktu. Teraz ta wiedza i doświadczenie jest dostępne dla Ciebie i Twoich SM-ów.


Nieważne czy stawiasz swoje pierwsze scrumowe kroki, czy już pracujesz w Scrumie bez formalnego szkolenia - jeśli masz w planach zostać Scrum Masterem, to nie ma dla Ciebie lepszego szkolenia.


Narzędzia Scrum Mastera

1 dzień

Pierwszym krokiem dla Scrum Mastera zawsze powinno być poznanie metodyki oraz zasad kryjących się za filozofią agile. Zapewnia to nasze szkolenie "Scrum dla Scrum Mastera". A jaki powinien być drugi krok?


Każdy SM w swojej pracy wykorzystuje wiele różnych technik, narzędzi i umiejętności. Nasze warsztaty "Narzędzia Scrum Mastera" skupiają się na praktycznych aspektach pełnienia tej roli. Od technik na efektywne retro, przez umiejętności miękkie, aż po metody wizualizacji postępów pracy i polecane oprogramowanie.


Jedynym wymaganiem dla uczestników jest podstawowa znajomość Scrum. Szkolenie te przydatne jest także dla osób już posiadających teoretyczny certyfikat, a przygotowujących się do pierwszej pracy w roli SM-a.


SKALOWANIE SCRUM

1 dzień

Największe wyzwanie, jakie stoi przed udanymi projektami Scrum to zmiana skali. Więcej zespołów i więcej wymagań to też więcej komplikacji.


Te szkolenie Scrum zostało utworzone specjalnie na takie okazje. Dzielimy się na nim naszymi doświadczeniami z projektów, gdzie jeden zespół rozrastał się do kilku współpracujących ze sobą drużyn, a całe projekty rosły do kilkuset osób.


O tym nie mówi żadna teoria Scruma, tu wymagana jest praktyczna, sprawdzona wiedza. Z chęcią się nią podzielimy.


Szkolenia Agile

Nie tylko Scrum - pomagamy także przy innych zwinnych metodykach i podejściu agile.

WSTĘP DO AGILE I AGILE MINDSET

2 Dni

Co to znaczy "być agile"? Dlaczego warto zastosować iteracyjne podejście do rozwiązywania problemów? Skąd się wzięły te "dziwne" skróty jak MVP, SM i PO?


Jeżeli chcesz poznać rynkowe możliwości na organizację projektów w sposób zwinny, zobaczyć jak inni sobie z tym poradzili i dowiedzieć się o najpopularniejszych metodykach - to jest spotkanie dla Ciebie.


Poruszymy nie tylko tematykę agile, Scrum i Kanbana, ale także opowiemy o User Stories, MVP, Kaizen, Agile Mindset, a także tym, czego możemy nauczyć się od Spotify'a czy Intela.


Zwinna struktura organizacyjna

1 dzień

Jak poukładać "zwinną" strukturę organizacyjną? Jak powinien wyglądać pojedynczy zespół i ile liczyć osób? Gdzie umieścić analityków, a gdzie testerów? Co powinien robić Project Manager? Jak to wszystko powinno wyglądać przy dziesiątkach i setkach osób?


Nie od dziś wiadomo, że agile'owa transformacja jest powodem wielu zawrotów głowy. Nie da się przenieść starych struktur do nowej organizacji pracy i nowego mindsetu.


Na tym spotkaniu pokazujemy jakie są najpopularniejsze sposoby na zwinną organizację zarówno w skali makro (projekty, firmy), jak i mikro (poszczególne zespoły). Wspieramy się latami doświadczeń oraz przykładami wielu zwinnych projektów i transformacji, w których mieliśmy okazję brać udział.


Zapraszamy na szkolenie, jeżeli zastanawiasz się jak zorganizować pracę w sposób zwinny.


AGILE HR

2 Dni

Agile to nie tylko IT. Dowiedz się, jak zwinne podejście można wykorzystać w świecie HR i jak transformacja na agile może przynieść korzyści w Twoim dziale!


Na podstawie naszych doświadczeń i wieloletniej praktyki przygotowaliśmy dedykowany dla działów HR program, który obejmuje zarówno ćwiczenia i narzędzia, jak i wytworzenie procesu dla Twojego działu HR.


Przeprowadź (r)ewolucję w HR!


Ryzyko na projektach zwinnych

1 dzień

Szacowanie, wybór wymagań, błędy poznawcze, ryzyka Waterfalla, skalowanie, wdrażalność metodyk zwinnych i poziom "zwinności" organizacji to tylko niektóre kwestie, które warto rozważyć przed decyzją o wyborze metodyki.


Scrum i inne metodyki zwinne nie są dla wszystkich. Nie w każdym środowisku "zwinność" zadziała. Czasami trzeba stosować metodę małych kroków.


Nasi konsultanci przedstawią typowe ryzyka związane z metodykami zwinnymi, a także pomogą w identyfikacji niezaadresowanych kwestii w Twojej organizacji.


Służymy naszym doświadczeniem.


Analiza, Wymagania, Backlog

Interesują Cię praktyczne techniki zbierania i zarządzania wymaganiami? Mamy coś dla Ciebie!

WYMAGANIA W PROJEKTACH AGILE

2 DNI

W każdym projekcie zwinnym (agile) bierze się pod uwagę zmienność wymagań i wykorzystuje ją do osiągnięcia konkurencyjności. To powoduje, że zbieranie wymagań i nimi zarządzanie komplikuje się.


Na bardzo intensywnym warsztacie pokazujemy jak uniknąć typowych pułapek zwinnych metod tworzenia oprogramowania, jak wyceniać wymagania i nimi zarządzać oraz jak wybierać do realizacji funkcjonalności, które rzeczywiście przyniosą maksimum korzyści. Zarówno klientowi, jak i Tobie.


Pokażemy jak tworzyć i utrzymywać backlog, jak pisać i dzielić User Stories oraz do czego może przydać się Story Mapping. Nauczymy kilku metod szacowania wymagań i pokażemy jakie ryzyko wiąże się z naszymi szacunkami.


Te szkolenie możemy skroić pod Twoją organizację, skupiając się na wybranej przez Ciebie metodyce (np. Scrum, Kanban, SAFe). Możesz też zaufać naszemu sprawdzonemu programowi, który uczy zarządzania wymaganiami w oderwaniu od metodyk zwinnych.


Co nas wyróżnia?

Tego nie znajdziesz u innych!

Po pierwsze: praktyka

Skupiamy się na praktycznych, sprawdzonych rozwiązaniach.

Warsztaty, ćwiczenia i dyskusje

Nasze szkolenia Scrum i warsztaty agile są naprawdę interaktywne.

Opcja Dwóch trenerów

Wyjątkową dynamikę spotkań zapewnia para współpracujących trenerów.

Dopasowane

do Ciebie

Dopasowujemy szkolenia Scrum i agile do Twojej organizacji lub projektu.

Elastyczny harmonogram

Jesteśmy elastyczni jeżeli chodzi o terminy i czas trwania szkoleń.

Nastawione na Twój sukces

Najważniejsze dla nas jest, żeby to Twoja organizacja osiągnęła sukces.

I Wiele Więcej...

Napisz do nas, żeby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie.

Konsultacje i Doradztwo

Świadczymy także szerokie usługi w zakresie konsultacji, audytów i doradztwa Scrum/Agile. Wspieramy transformacje, skalowanie, działy HR i nie tylko. Potrafimy zmienić sposób myślenia i zaszczepić agile mindset.

Konsultacje? Audyt? Coaching? Agile'owe wsparcie?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Tak, jak lubimy Scrum, tak samo lubimy wyzwania związane z metodykami zwinnymi.