NFR, czyli wymagania niefunkcjonalne

NFR-y, wymagania niefunkcjonalne, kryteria jakościowe. “Te wymagania, o których nikt nie chce mówić.” Jest wiele określeń na to, o czym chcemy dzisiaj opowiedzieć, ale jest też mnóstwo sposobów na ich ujarzmienie. Dziś spróbujemy usystematyzować nasze podejście do wymagań niefunkcjonalnych.

Czytaj dalej...

Agile’owa fikcja

Nie zawsze wygrywa empiryzm czy transparentność. Czasami naginamy rzeczywistość do granic możliwości i udajemy, że jest inaczej, niż to faktycznie jest. Skąd się bierze agile’owa fikcja i dlaczego tak niektórych do niej ciągnie?

Czytaj dalej...

#nomoredaily

Wszyscy lub prawie wszyscy znamy ruch #noestimates, który od dłuższego czasu czeka cierpliwe (i wysoko) na naszej liście ToDo. Dziś jednak zajmiemy się ruchem #nomoredaily, a dokładniej sprawdzimy, dlaczego daily nie zawsze jest najlepszym pomysłem i kiedy może być tym złym.

Czytaj dalej...

MVP to nie Proof of Concept

Temat jakości w metodykach zwinnych jest od zawsze kontrowersyjny. Z jednej strony mamy ludzi mówiących o tym, że MVP to tak naprawdę PoC, czyli Proof of Concept. Z drugiej strony mamy osoby twierdzące, że każda wersja oprogramowania powinna być “potencjalnie wdrażalna”. Zaś z trzeciej – tych, którzy narzekają na niską jakość rozwiązań powstających w agile’owy […]

Czytaj dalej...

Ostatni piątek Sprintu

Napracowaliśmy się. Minęły jeden do czterech tygodni, zrealizowaliśmy elementy naszego Backlogu Sprintu. Siedzimy właśnie w kuchni sącząc naszą korpo-kawę. Ostatni piątek Sprintu, czuć to w powietrzu, ale czy zakończyliśmy już naszą pracę?

Czytaj dalej...
1 2 3 26