100% czasu Dewelopera

Bardzo często na planowaniu różnych Sprintów, czy w ogóle iteracji, obserwuję starania mające na celu wypełnienie wszystkim w Zespole 100% ich dostępności wyrażonej w godzinach. Wkładam więc kij w mrowiska pytając: po co i co nam to da?

Czytaj dalej...

Niebezpieczna zwinność

Spotkałem się ostatnio bardzo ciekawym stwierdzeniem, jakoby zwinne metodyki dbały wyłącznie o funkcjonalności, pomijając kwestie związane przykładowo z bezpieczeństwem. Czy na pewno? Czy nie jest to jedna z nadinterpretacji zwinnego podejścia, z którą powinniśmy walczyć?

Czytaj dalej...

Dziesięć Backlogów

Jeden produkt to jeden backlog. Tak powinno być i tak jest w wielu miejscach, które przyszło nam oglądać. Czasami jednak można spotkać organizacje i zespoły, które próbują jakoś działać mając dwa lub trzy backlogi. Są też takie, gdzie jest ich dziesięć…

Czytaj dalej...

Oczekiwania co do roli Scrum Mastera

Oczekiwania co do roli Scrum Mastera mogą być tak różne, jak ludzie, których zapytamy o zdanie. Nie da się też ukryć, że jest ogromna przepaść w oczekiwaniach strony szukającej pracy jako Scrum Master i tych zatrudniających. Nie zawsze, ale bardzo często, można solidnie się rozczarować.

Czytaj dalej...

Kryteria Akceptacji wymagań

Kryteria akceptacji to temat, którym można by zajmować się bez końca. Ba, można by na ten temat napisać całą książkę. Ale na naszym blogu nie chodzi o to, aby się doktoryzować, tylko żeby poznać tę część, która da nam najwięcej. Co przy kryteriach akceptacji i tak znaczy, że tekst będzie dość długi.

Czytaj dalej...

Capacity Planning

Planowanie dostępności zespołu, czyli Capacity Planning, to w wielu zespołach rzecz zupełnie nieznana. I chociaż nie zawsze i wszędzie będzie ono w ogóle potrzebne, to zobaczmy jak Capacity Planning może wspomóc nasze zwinne życie.

Czytaj dalej...
1 2 3 32