Domniemanie (nie)wiedzy

Miałem w głowie dwa potencjalne tytuły dzisiejszego wpisu: “Domniemanie (nie)wiedzy” oraz “Tylko powiedz, o co Ci chodzi”. Znacie tę sytuację, kiedy podczas spotkania ktoś pyta “Wszystko jasne?”. Albo z uczelni, gdzie wykładowca chce się upewnić czy dobrze przekazał wiedzę pyta “Kto nie rozumie?”. No właśnie. Wszyscy znamy tę sytuację, to domniemanie (nie)wiedzy!

Czytaj dalej...

Porażka napędza, sukces stopuje

Nie jestem zwolennikiem teorii o konieczności przewrócenia się, aby się czegoś nauczyć. Po co się narażać się na otarcia i rany, gdy możemy pomóc sobie doświadczeniem innych osób? Nie da się jednak ukryć, że niepowodzenie ma większe oddziaływanie na nasze działania niż sukces. Spróbuję dziś udowodnić, że porażka napędza, sukces stopuje.

Czytaj dalej...

Wykorzystaj aspekt dokonany

Język ma ogromny wpływ na to, jak postrzegamy rzeczywistość. Może brzmi to jak banał, ale wielokrotnie miałem okazję doświadczyć tego, że to prawda. Jeśli niektóre rzeczy zawsze opisujemy negatywnie, nawet żartem, to z czasem zaczniemy je tak właśnie postrzegać. A co, jeśli zawsze będziemy mówić o tym, że coś robimy, a nigdy o tym, że […]

Czytaj dalej...

Czwarty temat na Planowaniu Sprintu

Dziś zajmiemy się scrumowym tematem, o którym nikt nigdy nie słyszał, bo wymyśliliśmy go sami. A co! Poznajcie czwartą część Planowania Sprintu, na której ustalimy jedną niezwykle ważną rzecz – co będziemy pokazywać na Sprint Review. A zaraz postaramy się uzasadnić po co.

Czytaj dalej...

Dojrzały Scrum

Scrum zadomowił się w naszych organizacjach na dobre. Jedni wykorzystują go lepiej, inni gorzej, jest też ta trzecia grupa, która nie chce z niego korzystać w ogóle. Dwie pierwsze grupy łączy jedna wspólna cecha – doświadczenie płynące z wykorzystania metodyki. Dojrzały Scrum to moment, w którym wyciągamy wnioski i coś z nimi robimy.

Czytaj dalej...

Scrum językiem Developerów

Kontynuujemy cykl o Scrumie dla Developerów. Dziś Artur Komendatskyi wyjaśni, co można zrobić, żeby przedstawić Scrum tak, aby był on zarówno zrozumiały, jak i atrakcyjny dla wspominanych już Developerów. Zapraszamy do kolejnego gościnnego posta.

Czytaj dalej...
1 2 3 35