Kanban w tworzeniu oprogramowania

Umówiliśmy się w zeszłym tygodniu, że wrzesień będzie tym miesiącem, w którym raz z tygodniu pojawi się temat związany z Kanban. Wiem, że czekaliście na drugą część opisu techniki. Nie chcę się skupiać wyłącznie na aspektach teoretycznych, dlatego dziś o wykorzystaniu Kanban w tworzeniu oprogramowania.

Czytaj dalej...

Worse is better

Teorii tego typu jest wiele, jednak ta jest wyjątkowa. Znacie polskie przysłowie “Nadgorliwość jest gorsza od…”? Worse is better każe się zastanowić, czy nie powinniśmy naszych wysiłków przenieść gdzie indziej. Może będzie miało to większy sens?

Czytaj dalej...

Kanban: początek

Kanban owiany jest delikatną mgiełką tajemniczości. Ludzie dzielą się na trzy zasadnicze grupy: tych, którzy nie wiedzą czym Kanban jest, tych, którzy utożsamiają Kanban z tablicą i tych trzecich, którzy znają i cenią sobie to podejście. Chciałbym, aby po przeczytaniu tego i dwóch kolejnych tekstów każdy zaliczał się choćby do grupy drugiej, i silnie aspirował […]

Czytaj dalej...

Czysty Scrum

Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim Scrum Masterom. Bez wyjątku, czy pracujemy przy Scrumie miesiąc, rok czy dekadę, czysty Scrum to Święty Graal zwinnego podejścia. Niby każdy o nim słyszał, ale niewielu widziało.

Czytaj dalej...

Powrót do przyszłości

Wszędzie może się zdarzyć, że powrócimy do wymagań, które już zostały oficjalnie spełnione i zamknięte. Dzisiejszy tekst to zbiór przemyśleń, różnych sytuacji i uwag związanych z powrotami do już zrealizowanych wymagań.

Czytaj dalej...
1 2 3 28