Co #białko może
 zrobić dla Twojej
firmy?

Konsultacje, Agile Coaching, Audyty, Transformacje,
Optymalizacja Procesów, Organizacja i nie tylko...


Szeroki zakres usług konsultantów #białko

Wdrażanie i optymalizacja metodyk

Wdrażanie metodyk zwinnych (jak np. Scruma) w ramach już istniejących organizacji, a także transformacje całych projektów i przedsięwzięć stanowią nie lada wyzwanie. Warto przy takiej okazji skorzystać z doświadczenia osób, które już to robiły i zmierzyły się z nieuniknionymi problemami.

Audyty zwinności, ocena wdrożeń

Oferujemy nasze profesjonalne spojrzenie na wdrożenia metodyk zwinnych (Scrum, Kanban, Nexus, LeSS, SAFe, i inne), a także na poszczególne aspekty procesu wytwórczego. Wiemy gdzie należy szukać odpowiedzi na najbardziej istotne pytania i potrafimy je znaleźć.

Agile Coaching

Agile Coaching to wsparcie całej organizacji, projektu bądź zespołów doświadczeniem i umiejętnościami doskonalenia zwinnych procesów. Osoba na tym stanowisku zauważa zachowania wymagające poprawy, zapewnia transparentność i pomaga wprowadzać usprawnienia. Jest doświadczonym mediatorem i facylitatorem.

Zwinne transformacje

Wspieraliśmy wiele małych i dużych organizacji w ich drodze ku zwinności. Trzeba jednak przyznać, że sam proces jest wymagający zarówno pod względem doświadczenia, jak i wyzwań. W trakcie zmiany sposobu działania organizacji dzieje się dużo, a jeszcze więcej zaskakuje. To znaczy, że potrzebne jest doświadczenie, dużo czasu i cierpliwości - wszystko to możemy zaoferować.

Skalowanie Scrum

Nie zawsze duże zmiany wiążą się z transformacją na agile. Czasami organizacja, która już sama w sobie jest zwinna, po prostu się rozrasta. Wtedy o wiele większym wyzwaniem niż mindset ludzi jest podejście do skalowania i struktury organizacyjnej.

Znamy wiele metodyk skalowania, potrafimy także wybrać z nich to, co potrzebne w Twojej organizacji.

Warsztaty, wsparcie bieżące

Oferujemy także wsparcie bieżące - możemy dołączyć do zespołów jako Agile Coachowie bądź Scrum Masterzy i świadczyć usługi "od wewnątrz".


Możemy także wesprzeć Twój zespół w skorzystaniu z popularnych technik i narzędzi, jak np. Even Storming, User Story Mapping, Product Discovery i inne. Z chęcią przeprowadzimy też dla Ciebie retro.

Nasze
konsultacje i Coaching
to coś więcej

Nie jesteśmy "konsultantami" z Wielkiej Czwórki,
oferujemy indywidualne, przyjazne i konkretne podejście.
Możliwa jest praca w oparciu o zadania, konsulting na godziny,
dołączenie do zespołu i inne sposoby rozliczeń.

Rozwiązania indywidualne, skrojone na miarę

Nie ma jednego, uniwersalnego podejścia zwinnego. Nie mamy żadnego zamiaru przekonywać kogokolwiek do "sprawdzonych rozwiązań". Zawsze poznajemy aktualny stan rzeczy i dopiero na jego podstawie przygotowujemy dalszy plan działania. Nie jesteśmy też fanatykami Scruma. Nie naciskamy na wprowadzenie takiej czy innej metodyki. Zdarzają się sytuacje, w których wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian do tego, co już jest. Bywa też tak, że konieczne jest wrócenie do podstaw i upewnienie się, że wszyscy tak samo rozumieją metodykę, w której pracują.


Nasze doświadczenie obejmuje między innymi ogromne, scrumowe projekty. Kilkanaście obszarów, kilkadziesiąt zespołów, setki ludzi - uwielbiamy wyzwania związane z wdrażaniem i optymalizacją Scruma w takim środowisku. Znamy wady i zalety rozwiązań skalowalnych, mamy także swoje przemyślenia na temat zwinnej organizacji pracy w dużych przedsięwzięciach.


Pracowaliśmy także z małymi rodzinnymi firmami i startupami. Wiemy, co to znaczy "brak ludzi do pracy" oraz wyzwania stojące przed zespołami, które nie są kross-funkcjonalne. Doskonale rozumiemy problemy wynikające ze zderzenia klasycznego zarządzania firmą ze zwinnym procesem wytwórczym.


Mieliśmy także przyjemność współpracować z wieloma bardzo dużymi firmami i korporacjami. Braliśmy udział w zwinnych transformacjach i przeprowadzaliśmy audyty zwinności.

Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc także Twojej organizacji. Żeby najlepiej dostosować naszą propozycję do Twoich potrzeb, musimy poznać jak wygląda Twoja organizacja. Możemy to zrobić przy kawie, rozmawiając przez telefon bądź w ramach serii szkoleń.

Nasze mocne strony

Zajmujemy się zwinnością od A do Z. Nasi klienci najbardziej doceniają działania, w których mogliśmy podzielić się naszym bogatym doświadczeniem.

 • Wdrażanie podejścia zwinnego dostosowanego do organizacji
 • Ocena zwinności, audyty Scruma i innych metodyk
 • Transformacje i budowa zespołów
 • Skalowanie podejścia agile i Scruma na wiele zespołów wytwórczych, a także na całą organizację
 • Optymalizacja metodyk zwinnych
 • Agile Coaching

Wsparcie Twoich
działań

Nasi konsultanci są praktykami i z powodzeniem korzystają z wielu różnych technik i narzędzi. Możemy przeprowadzić dla Ciebie i Twoich zespołów dedykowane warsztaty, na których zrealizujemy Twój cel.

 • Product Discovery - Product Vision Board, User Story Mapping, Impact Mapping i nie tylko
 • Budowa i dzielenie wymagań - warsztaty refinementowe
 • Event Storming
 • Retrospektywa w zespole, w projekcie i w firmie - warsztaty dla zespołów wytwórczych, biznesu i organizacji
 • Warsztaty wyceny i priorytetyzacji wymagań
 • Wsparcie/facylitacja planowania i innych wydarzeń
 • Szkolenia Scrum i Agile

"Co" to tylko połowa sukcesu,
liczy się też "jak"

By the book albo pod prąd

Możemy zająć się wdrażaniem metodyki dokładnie tak, jak została ona opisana w podręczniku źródłowym, albo dostosować ją do lokalnych uwarunkowań i ograniczeń. Liczy się skuteczność.

Prosto do celu - liczą się efekty

W naszej pracy zawsze ustalamy oczekiwane efekty i nie spoczniemy, póki nie uda się ich osiągnąć. Dlatego  tak ważne jest, abyśmy na początku naszej współpracy zdecydowali, na czym nam zależy.

Doświadczenie przede wszystkim

Wszyscy nasi konsultanci mają za sobą wiele lat pracy w środowiskach zwinnych i waterfallowych - zarówno jako członkowie zespołów, dostawcy, jak i odbiorcy prac. 

Skalowanie... konsultacji

Nasi konsultanci, agile coachowie i trenerzy mogą działać w pojedynkę albo w spójnym zespole - wymieniając się między sobą wiedzą i działając razem na rzecz Twojej organizacji.

Porozmawiajmy o wsparciu dla Ciebie i Twojej organizacji

Odpiszemy w ciągu 24 godzin