Szkolenia  |  Wsparcie Agile  |  Trenerzy  |  Blog  |  Mailing  |  YouTube  |  O nas

Wsparcie Agile dla zwinnych firm

Planujesz transformację na metodykę zwinną? Już jesteś "agile" i chcesz usprawnić działanie?

Skalowanie, transformacje i nie tylko


Dobrze znamy wyzwania, jakie są związane ze zwinnymi metodykami wytwarzania oprogramowania. Na szczęście mieliśmy wiele okazji, żeby się z nimi uporać oraz wydestylować dobre i najlepsze praktyki. Jeżeli pracujesz już zwinnie, ale nie wszystkie aspekty działają tak dobrze, jak byś sobie tego życzył, na pewno możemy pomóc. Czy to przez coaching, czy przez warsztaty, czy w klasycznej formule konsultingu.


Nie ma jednego, uniwersalnego podejścia zwinnego. Nie mamy żadnego zamiaru przekonywać kogokolwiek do "sprawdzonych rozwiązań". Zawsze poznajemy aktualny stan rzeczy i dopiero na jego podstawie przygotowujemy dalszy plan działania. Nie jesteśmy też fanatykami Scruma. Nie naciskamy na wprowadzenie takiej czy innej metodyki. Zdarzają się sytuacje w których wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian. Bywa też tak, że konieczne jest wrócenie do podstaw i upewnienie się, że wszyscy tak samo rozumieją metodykę, w której pracują.


Nasze doświadczenie między innymi obejmuje ogromne, scrumowe projekty. Kilkanaście obszarów, kilkadziesiąt zespołów, setki ludzi - uwielbiamy wyzwania związane z wdrażaniem Scruma w takim środowisku. Znamy wady i zalety rozwiązań skalowalnych, mamy także swoje przemyślenia na temat zwinnej organizacji pracy w dużych przedsięwzięciach.

Żeby najlepiej dostosować naszą propozycję do Twoich potrzeb, musimy poznać jak wygląda Twoja organizacja. Możemy to zrobić przy kawie, rozmawiając przez telefon bądź w ramach serii szkoleń.

Transformacja na agile

Przechodzisz na metodykę zwinną? Świetnie! To może być jedna z najlepszych decyzji dla organizacji!

Mistrzowie transformacji.

Skutecznie przeprowadziliśmy wiele małych i dużych organizacje na stronę agile.

Udane transformacje na agile

Agile'owa transformacja zakończona sukcesem to nie mit. Co więcej, większość takich przemian kończy się rewelacyjnymi wynikami. Trzeba jednak przyznać, że sam proces jest wymagający zarówno pod względem doświadczenia, jak i wyzwań.


W trakcie zmiany sposobu działania organizacji dzieje się dużo, a jeszcze więcej zaskakuje. To znaczy, że potrzebne jest doświadczenie, dużo czasu i cierpliwości.


Dla tych, którzy nie chcą czekać samemu wypracowywać rozwiązań - służymy pomocą i naszym bogatym doświadczeniem.

Konsulting - Skalowanie Scrum

Zmiana struktury i zmiana myślenia

Agile'owa transformacja to działanie złożone. Z jednej strony zmienia się organizacja i jej struktura. Pojawiają się nowe (a znikają stare) role, stanowiska i zespoły. Bardzo dużo dzieje się od strony HR-owej i organizacyjnej.


Z drugiej zaś strony, liczy się nastawienie, ten słynny agile mindset. To dzięki niemu ludzie doskonale rozumieją nie tylko co się zmienia, ale też dlaczego i jakie dzięki temu będą mieli korzyści.


Z trzeciej strony - trzeba przekazać wszystkim ludziom mnóstwo wiedzy i nauczyć jak z niej korzystać w praktyce. Na szczęście mamy opanowane wszystkie te trzy aspekty.

Skalowanie Scrum

Nie zawsze duże zmiany wiążą się z  transformacją na agile. Czasami organizacja, która już sama w sobie jest zwinna, po prostu się rozrasta.


Wtedy o wiele większym wyzwaniem niż mindset ludzi jest podejście do skalowania i struktury organizacyjnej.


Na szczęście, mamy to opanowane.

Konsulting Scrum & Agile

Konsultacje, doradztwo, audyty, coaching - wspieramy Twoją organizację.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Służymy naszym doświadczeniem i profesjonalizmem.

Konsultacje I Doradztwo Scrum/Agile

Świadczymy usługi doradztwa w zakresie wdrażania metodyk zwinnych (w tym Scrum), ich ewolucji (skalowanie, rozrost organizacji i projektów), zarządzania wydaniami i wdrożeniami, a także formowania zespołów i optymalizacji procesów.

Pracowaliśmy w wielu projektach pełniąc rozmaite scrumowe role i mieliśmy do czynienia z wieloma sytuacjami - zarówno dobrymi, jak i niebezpiecznymi. Zebraliśmy nasze doświadczenia w zbiór dobrych praktyk, które potrafimy dopasować do indywidualnej sytuacji w każdej organizacji.

Służymy naszą radą i doświadczeniem.

Scrum & Agile Coaching

Szkolenia i warsztaty to dopiero początek przygody ze Scrum i podejściem zwinnym. Po drodze trzeba jeszcze wypracować dobre praktyki, pokazać wszystkim ludziom korzyści płynące z pracy wybraną metodą, zaangażować Scrum Masterów i/lub Agile Coachów, utworzyć prawdziwie samoorganizujące się zespoły i przekonać całą organizację do dania szansy nowemu podejściu.


Jeżeli w Twojej organizacji jest już wdrożona metodyka zwinna, ale nie wszystkie jej aspekty wyglądają tak, jak sugerują to podręczniki, to pewnie potrzeba zarówno czasu, jak i wsparcia. Jeżeli chcesz skrócić oczekiwanie na rezultaty, coaching jest rozwiązaniem dla Ciebie.


Dzięki konsultacjom z adeptami metodyk zwinnych, którzy wspólnie z Twoimi zespołami wypracują optymalne rozwiązania, szybciej uzyskasz korzyści płynące z metodyk zwinnych.

Audyty Metodyk Zwinnych

Oferujemy także nasze profesjonalne spojrzenie na wdrożenia metodyk zwinnych (Scrum, Kanban, Nexus, LeSS, SAFe, itd.), a także na poszczególne ich aspekty, jak analiza, testy, jakość, zespoły deweloperskie czy nawet kod i architektura.

Pracowaliśmy w zespołach zwinnych, wiemy gdzie należy szukać odpowiedzi na najbardziej istotne pytania. Nasi doradcy dołączą do już istniejących zespołów i wydobędą na światło dzienne wszystkie niezaadresowane kwestie.

Wiemy jak dotrzeć do sedna.

Zostaw nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą

Tematy związane z wsparciem całej organizacji zawsze traktujemy indywidualnie. Skontaktujemy się w przeciągu 24 godzin.

Copyright 2017-2021, #białko