"Weekend z User Stories"

(i nie tylko)

Brak czasu na szkolenia w tygodniu?

Zapraszamy na weekendowy warsztat pracy z wymaganiami, gdzie pokażemy jak pracować na backlogu, jak dzielić wymagania, jak pisać najlepsze User Story i jak dbać o wartość biznesową. Poznamy techniki, takie jak User Story Mapping czy Persony i przećwiczymy je w praktyce.

Świetna sprawa zarówno dla Scrum Mastera (warto, żeby takie techniki znał), jak i dla Product Ownera, a także analityków i Developerów.

To nie szkolenie, to on-line'owy warsztat, na którym działamy praktycznie!

Dla kogo?

Odpowiedź na to pytanie jest trywialne - dla wszystkich. Od Product Ownera (to oczywiste), przez Scrum Mastere (bo ma go wspierać) po Deweloperów (w tym zwinnego analityka oraz analityków biznesowych i systemowych).


Podczas 12 godzin nie będzie ani jednej informacji, która byłaby zbędna w procesie pracy z wymaganiami. Zadba o to duet #białko

dlaczego my?

Pewnie się zastanawiacie dlaczego to my idealnie nadajemy się do wprowadzenia Was w arkana zwinnych wymagań?


17 lat łącznego doświadczenia w zwinności zrobiło swoje - byliśmy zarówno analitykami (systemowymi, biznesowymi), jak i Scrum Masterami czy Product Ownerami.


Nasze doświadczenie obejmuje zarówno tworzenie całych Produktów, dekompozycję idei na wymagania, jak i budowę backlogu, zapis wymagań i ich utrzymanie.

AKTYWNY WEEKEND

Z WYMAGANIAMI I USER STORIES

Podczas 12 godzin, rozłożonych na dwa dni pracy porozmawiamy o wymaganiach, źródle ich pochodzenia, a przede wszystkim zbudujemy backlog i dokonamy jego pełnego refinementu. Nie obędzie się też bez zgłębiania idei Produktu i tego, po co go robimy. Na wszystko mamy niezawodne sposoby, dzięki którym będziecie mieli okazję również coś stworzyć.

Zapowiada się ekscytująco i... aktywnie! Śmiało możemy powiedzieć, że większość czasu spędzisz na ćwiczeniach i warsztatach w małych podgrupach. Poznasz też masę ciekawych technik i narzędzi. A to wszystko pod okiem dwóch doświadczonych trenerów

#białko

Plan na weekend od 09:00 do 15:00

dzień pierwszy

SOBOTA

Pierwszego dnia poznamy strukturę User Stories i od razu przejdziemy do części ćwiczeniowej związanej z zapisywaniem wymagań i identyfikowaniem kryteriów akceptacji.

Nauczymy się pisać User Stories, a w drugiej części dnia skupimy się na Kryteriach Akceptacji oraz dekompozycji i dzieleniu wymagań. Część warsztatowa zajmie większość pierwszego i drugiego dnia, a najwięcej czasu spędzimy właśnie na najważniejszej rzeczy - dzieleniu dużych wymagań na mniejsze, mieszczące się w Sprintach.

Dużo będzie "pracy własnej", ale to nauka pod opieką trenera jest tym, na co stawiamy. Będziemy opiekować się grupami i podgrupami cały czas, mamy też ambicję odpowiedzenia na wszystkie Wasze pytania.

Zajmiemy się także tematem Epików, Interesariuszy i kolejności realizowania wymagań. Działamy zwinnie i poświęcamy najwięcej czasu na te tematy, które są najbardziej interesujące i przyniosą najwięcej korzyści.

dzień drugi

NIEDZIELA

Drugi dzień rozpoczniemy od kontynuacji pracy z kryteriami akceptacji, poznamy także Persony i pokażemy, jak mogą one wspomóc prace z User Stories. Następnie  przejdziemy do technik patrzących na wymagania nieco szerzej.

Proponujemy ćwiczenie z wykorzystaniem User Stories Mapping, gdzie wybrany przez uczestników temat zostanie opracowany i opisany w szczegółach, a następnie na podstawie wykonanej Story Mapy powstaną precyzyjnie opisane User Stories, z konkretnymi kryteriami akceptacji.

Dzień zakończymy tematyką Minimum Viable Product (MVP) oraz spróbujemy zdecydować, co tak naprawdę z naszych wymagań jest potrzebne do "pierwszej wersji".

Dwa dni spędzone będą na ćwiczeniach, ćwiczeniach i jeszcze raz ćwiczeniach tak, aby zarządzanie wymaganiami w podejściu zwinnym (jakimkolwiek, nie tylko scrumowym) nie miało przed nami tajemnic.

Dlaczego weekend?

Wiemy, że w tygodniu często nie ma czasu. Praca, rodzina, dom, a gdzie czas dla siebie?

Stąd też zdalna formuła - najbardziej przystępna ze wszystkich!

Czy będzie teoria?

Teoria będzie, ale w minimalnym zakresie. Stawiamy na praktykę, a jeśli praktyka to ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Gwarantujemy przy tym masę dobrej zabawy! 

Dwóch trenerów

Stawiamy na wspólną pracę, dlatego szkolenie prowadzone będzie przez dwóch trenerów. Wiemy, że na to liczycie!

Ograniczona liczba miejsc!

Przez większą część czasu pracujemy warsztatowo i chcemy aby każdy poczuł, że zrozumiał i przećwiczył wszystkie aspekty technik i narzędzi. Dlatego też liczba miejsc na "Weekendzie z User Stories" jest ograniczona!

Szkolenia najbardziej lubimy prowadzić w duetach, bo co dwie głowy, to nie jedna! W zespole #białko spędzamy ze sobą za dużo czasu, przejmujemy wiedzę od siebie, a jednocześnie zachowujemy różny punkt widzenia! Liczba trenerów jest zależna od liczby uczestników, większe grupy zawsze prowadzimy we dwójkę!

"Weekend z User Stories"
kolejny termin już wkrótce

tylko

1899

PLN

Zniżka 300 zł dla subskrybentów!

Jeżeli jesteś subskrybentem naszej listy mailingowej, możesz skorzystać ze specjalnej zniżki!


Zapisz się korzystając z przycisku poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą i potwierdzimy  subskrypcję, cenę i formę płatności.

2199

PLN

Bez pytań, bez listy mailingowej

Nie chcesz otrzymywać od nas wiadomości z poradami, artykułami i promocjami? Na pewno się nie obrazimy. :)


Wystarczy, że klikniesz na poniższy przycisk, a my skontaktujemy się z Tobą, żeby potwierdzić miejsce, cenę i formę płatności.

100% Gwarancja Satysfakcji

"Najwyższy priorytet ma dla nas zadowolenie klienta"


Tak mówi pierwszy postulat Agile Manifesto w sekcji 12 Zasad Zwinnego Tworzenia Oprogramowania, a my zgadzamy się z nim w zupełności. Można nawet powiedzieć, że zgadzamy się w stu procentach, bo tyle właśnie oferujemy wszystkim, którzy uznają, że przeprowadzone szkolenie nie spełnia ich oczekiwań.


Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz zadowolony/a ze spędzonego z nami czasu, oddamy Ci wszystkie pieniądze. Wierzymy jednak, że spełnimy Twoje oczekiwania, a może nawet je przekroczymy! Tak, czy inaczej - możesz bezpiecznie zapisywać się na nasze szkolenie.

Często Zadawane Pytania

Czy podana cena jest ceną brutto czy netto?

Ceny za szkolenie podane są powyżej oraz w formularzu do zapisu i różnią się jedynie tym, czy chcesz zasubskrybować naszą listę mailingową. Jeśli tak - zaznacz odpowiednie pole i automatycznie uzyskasz zniżkę. Po zapisie skontaktujemy się z Tobą e-mailowo, aby potwierdzić cenę, miejsce i sposób płatności.


Jeżeli chodzi o VAT to podana cena jest ceną netto, do której zostanie doliczone 23% VAT. Jeżeli jesteś płatnikiem VAT, to oczywiście w większości przypadków powinno to być przezroczyste (zostanie przez Ciebie bądź Twoją firmę odliczone).

Jakie materiały otrzymam po szkoleniu?

Po szkoleniu będziesz mógł/mogła pobrać wszystkie materiały prezentowane i wytworzone w trakcie szkolenia oraz nasze specjalne dodatki:

  • wysokiej jakości prezentacja w formacie PDF
  • zapis wszystkich wykonywanych ćwiczeń na Miro (również jako PDF)
  • specjalna wersja Podręcznika Scrum zawierająca rady, porady i podpowiedzi do popularnych egzaminów scrumowych
  • elektroniczny certyfikat ukończenia szkolenia
  • Kilkudziesięciostronicowa Wyjątkowa Niespodzianka™

Czy szkolenie będzie nagrywane?

Nie. Szkolenie nie będzie nagrywane i nie ma możliwości "odtworzenia" jego fragmentów bądź całości. To znaczy, że obecność w trakcie całego szkolenia jest niezbędna, żeby wyciągnąć z niego 100%.

A co, jeśli mam więcej pytań?

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego, napisz na kontakt@bialko.eu lub zadzwoń na numer 696 017 636.