Szkolenia  |  Wsparcie Agile  |  Trenerzy  |  Blog  |  Mailing  |  YouTube  |  O nas

Scrum dla Scrum Mastera

Od wprowadzenia do Scrum, przez techniki i narzędzia, aż po przygotowanie do egzaminu.

Szkolenie dla Scrum Masterów

  • Agile Mindset i Wartości Scrum
  • Rola Scrum Mastera w Scrumie
  • Scrum Master, a Development Team
  • Scrum Master, a Product Owner
  • Scrum Master, a organizacja
  • Wydarzenia scrumowe, a zadania Scrum Mastera
  • Pomysły na efektywne Retrospektywy
  • Ćwiczenia do wykorzystania w zespole
  • Przygotowanie do egzaminu PSM I organizacji Scrum.org

Zostań najlepszym Scrum Masterem


Podstawowym celem tego szkolenia jest zaznajomienie ze Scrumem oraz przygotowanie do pełnienia roli Scrum Mastera. Z kolei osoby już pełniące rolę SM skorzystają na odświeżeniu wiedzy, a także przygotują się do uzyskania scrumowych certyfikatów.


Dwa dni szkoleniowe z grubsza podzielone są na część objaśniającą wszystkie aspekty Scruma oraz część związaną z praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy i przygotowaniem do pełnienia roli SM-a. Nie zabraknie ćwiczeń, dyskusji i warsztatów, które usystematyzują całą wiedzę.


Szkolenie dedykowane jest dla osób, które będą pełniły rolę Scrum Mastera. Polecamy je też dla samoorganizujących się zespołów, które już pracują w metodyce Scrum.

Scrum Masterzy należą do osób najchętniej uczących się i szukających ścieżek rozwoju.


Jest wiele szkoleń dla Scrum Masterów skupionych tylko na teorii i podręcznikowym Scrumie. Dla nas najważniejsze są aspekty praktyczne, wykorzystywane w codziennej pracy SM-a.

Nie daj się wrobić! Scrum Master to nie sekretarka!


W ramach szkolenia rozprawiamy się z wszystkimi mitami i niejasnościami dotyczącymi roli Scrum Mastera. Omawiamy to, czym powinien się zajmować, ale także wskazujemy rzeczy, które bardzo często robi, chociaż nie powinien. Dużo czasu poświęcimy na omówienie typowych nieporozumień oraz zadań, które nie należą do obowiązków SM-a. 


Wiemy, jak wygląda projektowa i korporacyjna rzeczywistość. Znamy realia i mamy bogate doświadczenie z pracy w różnych środowiskach. Dlatego chętnie damy wciągnąć się w dyskusje, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z zadaniami SM w Twojej organizacji.


Scrum Master to rola scrumowa, co do której jest najwięcej niejasności, ale po naszym szkoleniu wszystko stanie się jasne.

Zamknięte? Otwarte? Zdalne?

Szkolenie dostępne jest zarówno w formule otwartej (zapisy dostępne dla pojedynczych osób), jak i zamkniętej (dla firm i instytucji). 


Szkolenie oferujemy także w wariancie zdalnym (on-line w wirtualnej klasie).

Praktyczne szkolenie dla Scrum Masterów


Warsztaty prowadzi dwójka trenerów/Scrum Masterów z orgomnym doświadczeniem w małych i wielkich projektach. Dzielimy się doświadczeniami z bycia dedykowanym SM-em, jak i z wyzwań płynących z współdzielenia tej roli. Omawiamy pułapki skalowania, a także praktyczne narzędzia i tecniki. Przytaczamy dziesiątki anegdot i omawiamy trudne sytuacje, których mamy nadzieję uda Ci się uniknąć.


Zależy nam na wciągnięciu Scrum Masterów w dyskusję, zaangażowaniu ich w ćwiczenia i omawianiu realnych problemów istniejących w Twoich zespołach Scrumowych. To nie jest spotkanie, na którym ktokolwiek patrzy w telefon!


Szkolenie dla Scrum Masterów dostępne jest zarówno w formule otwartej (klienci indywidualni, pojedyncze zgłoszenia), jak i zamkniętej (dla firm i instytucji). Z chęcią odpowiemy też na wszystkie Twoje pytania.

A co z egzaminem?

Na tym szkoleniu poruszamy wszystkie aspekty metodyki Scrum. Omawiamy arterfakty, wydarzenia i role, a także wszystkie "stałe elementy gry". Po to, żebyś zdał(a) egzamin PSM I organizacji Scrum.org bez najmniejszego problemu.

Zapraszamy obecnych i przyszłych Scrum Masterów!

Jeżeli tylko rola Scrum Mastera jest dla Ciebie, to nasze szkolenie - tym bardziej!

W każdym projekcie scrumowym jedną z ról, która sprawia, że Scrum wykorzystywany jest poprawnie i efektywnie jest Scrum Master. Czy można się bez nich obejść? Tylko, jeśli zrezygnujemy z nazywania takiej metodyki Scrumem. To SM-i czuwają nad tym, żebyśmy odnieśli wszystkie korzyści płynące ze Scruma. Warto, żeby wiedzieli jak to zrobić.

Skontaktuj się z nami, bądź pozwól nam skontaktować się z Tobą!

Wystarczy, że zostawisz nam swój adres e-mail, a napiszemy do Ciebie w przeciągu najbliższych 24 godzin odnośnie warsztatów dla Scrum Masterów.

Copyright 2017-2021, #białko