Szkolenia  |  Wsparcie Agile  |  Trenerzy  |  Blog  |  Mailing  |  YouTube  |  O nas

Wprowadzenie do Scrum

Najlepszy sposób na wywołanie entuzjazmu nową metodyką.

Zakres wprowadzenia do Scrum

 • Waterfall vs. Agile
 • Agile Mindset i Wartości Scrum
 • Definicja i przebieg procesu scrumowego
 • Transparentność, Inspekcja, Adaptacja
 • Increment, Product Backlog, Sprint Backlog
 • Scrum Master, Product Owner, Development Team
 • Sprint & Sprint Planning, Daily Scrum, Review, Retrospective
 • Istota Celu Sprintu
 • Efektywne wykorzystanie Scruma
 • Ćwiczenia praktyczne (w tym Lego Scrum)
 • Przygotowanie do egzaminów PSD organizacji Scrum.org

Kompletne wprowadzenie do Scrum dla całych zespołów


Od samych podstaw - agile manifesto i agile mindset, przez proces Scrum, artefakty, role, wydarzenia i inne elementy tej metodyki, aż do praktycznych ćwiczeń pokazujących jak Scrum działa naprawdę. 


Nasze "Wprowadzenie do Scrum" to kompletne, dwudniowe szkolenie przygotowujące zarówno całe zespoły, jak i pojedyncze osoby do pracy w Scrum. Jest to efekt dziesiątek szkoleń i setek przeszkolonych osób. Dzięki temu, jest to też najlepsze dostępne na rynku szkolenie wprowadzające.


Co więcej, zakres szkolenia możemy dostosować do Twojej organizacji, poświęcając więcej czasu na najbardziej istotne dla Ciebie kwestie lub poruszając zaawansowane elementy, jak np. model skalowania wykorzystywany w Twojej firmie.

Nieważne czy Twoje zespoły już pracują w Scrumie, czy dopiero przygotowują się do takiej formy pracy. Bez szkolenia omawiającego wszystkie aspekty pracy w Scrum, zespoły nie osiągną maksimum swoich możliwości i nie rozwiną skrzydeł.


W końcu to o Scrumie mówią, że jest "bardzo prosty do zrozumienia i bardzo trudny do wdrożenia". Pozwól pomóc sobie i swoim zespołom.

Jasny cel szkolenia - zrozumieć Scrum


Nieważne czy jest to nowa inicjatywa, czy też już istniejący projekt przekształcany jest w zwinny. Jeśli będzie on prowadzony w Scrumie, to wszyscy uczestnicy powinni tak samo rozumieć role, proces i artefakty. Scrum Guide nie wystarczy, bo suchy tekst nie odpowiada na pytania i nie rozwiewa często pojawiających się wątpliwości.


Nasze "Wprowadzenie do Scrum" od razu odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania i porusza życiowe kwestie. Zawiera także cały moduł poświęcony agile'owi i jego roli w sukcesie. Bowiem bez zrozumienia idei stojących za zwinnym tworzeniem oprogramowania, a także poznania agile mindsetu, bardzo trudno jest przekonać się, że Scrum to jest to, czego potrzeba w dzisiejszych projektach informatycznych.

Zamknięte? Otwarte? Zdalne?

Szkolenie dostępne jest zarówno w formule otwartej (zapisy dostępne dla pojedynczych osób), jak i zamkniętej (dla firm i instytucji). 


Szkolenie oferujemy także w wariancie zdalnym (on-line w wirtualnej klasie).

Rozwiejemy wszystkie scrumowe wątpliwości


Stawiamy na interaktywność, ćwiczenia, dyskusje, wspólne identyfikowanie i rozwiązywanie problemów. Nie narzucamy naszej wizji, ale wypracowujemy ją wspólnie. Zgodnie z duchem agile dostosowujemy każde szkolenie pod realne potrzeby uczestników.

Przez dwa dni dwójka trenerów dostępna jest dla wszystkich uczestników. Odpowiadamy na wszystkie pytania, a także podpowiadamy właściwe rozwiązania problemów. Wszystko w przyjaznej, otwartej atmosferze.


Wszystko po to, żeby uczestnicy byli w pełni przygotowani do efektywnej pracy w Scrum.

Zdalne szkolenia Scrum

Wszystko się zmienia i zamiast szkoleń stacjonarnych, większość organizacji preferuje szkolenia zdalne. Na szczęście mamy ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń Scrum w formule zdalnej. Korzystamy ze sprawdzonych narzędzi, a nasi trenerzy są w stanie zapewnić równie wysoką jakość takich szkoleń.

Czy to szkolenie odpowiada Twoim potrzebom?

Jest to idealne rozwiązanie dla nowych pracowników oraz osób dołączających do scrumowego projektu.

"Wprowadzenie do Scrum" adresujemy do wszystkich osób, które nie miały styczności ze zwinnymi metodami tworzenia oprogramowania (agile), a także do osób, które dołączają do projektów scrumowych i istnieje potrzeba ujednolicenia wiedzy na temat Scrum/Agile.

Skontaktuj się z nami, bądź pozwól nam skontaktować się z Tobą!

Wystarczy, że zostawisz nam swój adres e-mail, a napiszemy do Ciebie w przeciągu najbliższych 24 godzin odnośnie szkolenia "Wprowadzenie do Scrum".

Copyright 2017-2021, #białko