Szkolenie

Wprowadzenie
do Scrum

Idealny warsztat dla zespołów, które mają

zamiar zacząć pracować w Scrum 
lub już pracują scrumowo  i potrzebują
usystematyzowania wiedzy

Kompletne wprowadzenie do Scrum dla całych zespołów

Od samych podstaw - agile manifesto i agile mindset, przez proces Scrum, artefakty, role, wydarzenia i inne elementy tej metodyki, aż do praktycznych ćwiczeń pokazujących jak Scrum działa naprawdę.

Nasze "Wprowadzenie do Scrum" to kompletne, dwudniowe szkolenie przygotowujące zarówno całe zespoły, jak i pojedyncze osoby do pracy w Scrum. Jest to efekt dziesiątek szkoleń i setek przeszkolonych osób. Dzięki temu, jest to też najlepsze dostępne na rynku szkolenie wprowadzające.

Wprowadzenie do Scrum dla zespołów

Nieważne czy Twoje zespoły już pracują w Scrumie, czy dopiero przygotowują się do takiej formy pracy. Bez szkolenia omawiającego wszystkie aspekty pracy w Scrum, nie osiągną oni maksimum swoich możliwości i nie rozwiną skrzydeł.

Scrum jest bardzo prosty do wytłumaczenia i bardzo trudny do wdrożenia. Pozwól nam pomóc w osiągnięciu skuteczności i efektywności Twojego procesu scrumowego! Bez zrozumienia idei stojących za tą metodyką, a także bez poznania agile mindsetu, bardzo trudno jest przekonać się, że Scrum to jest to, czego potrzeba w dzisiejszych czasach.

Jasny cel szkolenia - zrozumieć Scrum

Nieważne czy to zupełnie nowa inicjatywa, czy też już istniejący zespół przekształcany jest w zwinny. Jeśli będziemy pracować w Scrumie, to wszyscy uczestnicy powinni tak samo rozumieć odpowiedzialności, proces i artefakty. Sam Scrum Guide nie wystarczy, bo suchy tekst nie rozwiewa często pojawiających się wątpliwości.

Nasze "Wprowadzenie do Scrum" od razu odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania i porusza życiowe kwestie. Zawiera także cały moduł poświęcony agile'owi i jego roli w sukcesie.

Dwa dni lub... cztery

Wprowadziliśmy w tajniki Scruma dziesiątki zespołów i setki osób. Mamy sprawdzony sposób, który zamyka się w dwóch dniach szkoleniowych na sali szkoleniowej lub... czterech dniach zdalnych!

Nasza sprawdzona zdalna formuła to 4x4, czyli cztery dni po cztery godziny - od 9 do 13 lub od 13 do 17. Z naszego doświadczenia wynika, że cały dzień spędzony na zdalnym szkoleniu to ogromne wyzwanie i duży wysiłek. Podejście 4x4 sprawdza się po prostu lepiej.

Ćwiczenia, warsztaty i symulacja

Szkoląc zespoły zwinne z podejścia Scrum pokazujemy, jak teoria ma się do projektów, na których byliśmy i wyzwań, jakie przed nami stanęły, a także przygotowujemy uczestników na to, co może ich spotkać w związku z wykorzystaniem metodyki w ich codziennej pracy. Chcemy, żeby uczestnicy szkolenia wyposażeni byli w praktyczną wiedzę i potrafili ją wykorzystać.

Dlatego większość omawianych zagadnień ćwiczymy, a na koniec naszego spotkania siadamy do symulacji pracy scrumowej z wykorzystaniem ćwiczenia Lego Scrum (stacjonarnie) lub Scrum Prototyping (zdalnie).

Szkolenie dopasowane do Twojego zespołu

Zakres i agenda mogą zostać dostosowane do Twoich potrzeb. Na przykład istnieje możliwość zmiany zakresu tak, aby przygotowywał np. pod egzamin PSM I organizacji Scrum.org. W chwili obecnej zakres pokrywa 100% wymaganych treści, jednak nie jest szkoleniem dedykowanym pod tenże egzamin.

Inną popularną zmianą jest skonfrontowanie aktualnie używanych procesów scrumowych z teorią i wspólne wypracowanie skutecznego i efektywnego modelu pracy. Takie podejście oczywiście jest zasadne dla zespołów, które już jakiś czas 

Szkolenie "Scrum dla Zespołu"

Agenda naszego szkolenia:

  • Waterfall vs. Agile
  • Agile Mindset i Wartości Scrum
  • Definicja i przebieg procesu scrumowego
  • Transparentność, Inspekcja, Adaptacja
  • Increment, Product Backlog, Sprint Backlog
  • Scrum Master, Product Owner, Developerzy, czyli scrumowe Odpowiedzialności
  • Sprint & Sprint Planning, Daily Scrum, Review, Retrospective
  • Istota Celu Produktu, Celu Sprintu i Definition of Done
  • Efektywne wykorzystanie Scruma
  • Ćwiczenia praktyczne (w tym Lego Scrum lub Scrum Prototyping w wariancie zdalnym)
Szukasz szkolenia pod certyfikat?

Naszą propozycją, która przygotowuje do scrummasterkich egzaminów jest "Scrum dla Scrum Mastera".

Jesteś doświadczonym Scrum Masterem?

Dla doświadczonych Scrum Masterów i Scrum Masterek przygotowaliśmy specjalny warsztat "Narzędzia Scrum Mastera". Polecamy!

szkolenie stacjonarne

2 dni po 8 godzin

szkolenie zdalne

4 dni po 4 godziny

Tylko szkolenia zamknięte

dla firm i instytucji