Szkolenie

Wprowadzenie
do Agile

Najlepszy wstęp do zwinności, w ramach którego
wprowadzimy Cię w świat zwinności (agile),
pokażemy czym jest agile mindset i wyjaśnimy
wszystkie terminy, z którymi można się spotkać.

Czym jest agile? Co to agile mindset?

Szukasz wiedzy o zwinności? Pracujesz w firmie, w której stosowane jest podejście zwinne albo chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się "o co w tym wszystkim chodzi" i "co znaczą te wszystkie terminy i sformułowania"? Idealnie!

Po prostu zwinność

Szkolenie rozpoczynamy naszym ulubionym pytaniem – „Czym jest Agile?”. Od tego wszystko się zaczyna. Nie można zrozumieć zwinności bez zrozumienia jej źródła i możliwości wykorzystania w świecie tworzenia Produktów. Chcesz przekonać Zespół do zwinności, ale nie wiesz jak? Twój zespół zatracił się w zwinnym świecie? Zapraszamy na szkolenie, które pomoże odświeżyć podstawy podejścia.

Oprócz części dotyczącej Agile, poruszymy także kwestie związane z popularnymi metodykami zwinnymi. Nie ma zwinności bez dobrych praktyk, a tych z naszego doświadczenia posiadamy naprawdę sporo, podzielimy się więc i tą wiedzą.

Dla kogo "Wstęp do Agile"?

Szkolenie dedykowane jest dla wszystkich osób poszukujących wiedzy w zakresie zwinności.

Nie trzeba posiadać wcześniejszego doświadczenia ani nawet styczności z agile. Szkolenie pozwala na wejście w świat zwinności „z marszu”.

A jeśli działasz zwinnie i nie wiesz, czy robisz to dobrze - przyjdź, posłuchaj, spróbuj zaskoczyć nas swoją opowieścią. Kto wie, może w końcu znajdziemy odpowiedzi na nurtujące pytania?

Intensywne szkolenie

Szkolenie przeprowadzane jest w formie intensywnego, dwudniowego spotkania. Zwyczajowo działamy dwa dni przez osiem godzin (z przerwami), ale w ofercie znajdują się także warsztaty zdalne (3 dni po 4 godziny dziennie) oraz formuła weekendowa.

Na pewno dopasujemy zakres i formułę do Twoich potrzeb!

Szkolenie "Wstęp do Agile"

Plan naszego szkolenia:

  • Waterfall kontra Agile
  • Potęga podejścia iteracyjnego czyli "Jak zjeść słonia"
  • MVP - mniej znaczy więcej
  • Porównanie najpopularniejszych metodyk
  • Omówienie Scrum, Kanban, AgilePM
  • Sposoby na organizację zwinnej firmy
  • Omówienie "Spotify model", SAFe
  • Najważniejsze zwinne praktyki
  • Empiryzm, Samoorganizacja, Ciągła adaptacja
  • Praktyczne pomysły na retrospektywy

Odkryj świat agile i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Wprowadzenie do Agile i Agile Mindset przekaże Ci podstawy zwinności, dobrych praktyk i najpopularniejszych metodyk!

Szukasz szkoleń scrumowych?

Jeśli bardziej niż Agile interesuje Cię najpopularniejsza zwinna metodyka, polecamy nasze szkolenia "Wprowadzenie do Scrum" i "Scrum dla Scrum Mastera".

Wsparcie dla firm i organizacji

Oferujemy także usługi wsparcia dla zwinnych firm. Od konsultingu, przez coaching, audyty i długoterminową współpracę. Sprawdź nas!

szkolenie stacjonarne

2 dni po 8 godzin

szkolenie zdalne

3 dni po 4 godziny

Tylko szkolenia zamknięte

dla firm i instytucji