Szkolenie

Skalowanie
Scrum

Jednodniowe szkolenie, na którym
zajmujemy się zastosowaniem Scruma
w dużych firmach i na dużych projektach.

Skalowanie? Scrum działa też dla wielu zespołów!

Nieważne czy Twój projekt zwiększa się z dwóch zespołów do czterech, czy z czterech do czterdziestu - znamy problemy, które się przy tej okazji uwydatniają. Radziliśmy sobie z nimi na dużych scrumowych projektach i jesteśmy w stanie zaproponować wiele rozwiązań.

Każda organizacja, każdy projekt i każdy zespół jest inny. Nie można założyć, że jedno rozwiązanie sprawdzi się wszędzie. Dlatego też "Skalowanie Scrum" to szkolenie nastawione na dyskusję, pokazanie dobrych (i sprawdzonych!) praktyk, a także wspólne odkrycie dróg, które mogą prowadzić do celu w Twoim konkretnym przypadku.

Dobre Praktyki

Głównym daniem w naszym szkoleniu dotyczącym skalowania Scrum są dobre praktyki, które wypracowaliśmy, widzieliśmy i mieliśmy okazję doświadczyć. Co nie znaczy, że nie potrafimy wyciągnąć wniosków z błędów. O tych także wspomnimy.

Stacjonarnie czy zdalnie? Tę propozycję oferujemy jako jednodniowe spotkanie stacjonarne bądź zdalnie w formule 2x4 (dwa kolejne dni kalendarzowe, cztery godziny zajęć każdego z nich).

Czy "Skalowanie Scrum" jest dla Ciebie?

Wszyscy, którzy aktywnie uczestniczą w kształtowaniu procesu scrumowego w Twojej organizacji powinni wiedzieć, jakie są rynkowe możliwości, dobre praktyki i jakie ryzyka niesie ze sobą skalowanie Scruma. Nasze szkolenie to propozycja zarówno dla osób "decyzyjnych", jak i pracujących w Scrumie. Zapraszamy więc Managerów (w tym Project Managerów),  Dyrektorów i Kierowników, Product Ownerów, Scrum Masterów i Developerów.

Szkolenie "Skalowanie Scrum"

Agenda szkolenia:

  • "Idealny" Scrum
  • Motywacje do skalowania Scrum
  • Skalowanie pionowe i poziome
  • Feature Teams & Component Teams
  • Przykłady frameworków: Nexus, LeSS, SAFe, Scrum@Scale
  • Przykładowe struktury organizacyjne (np. "Spotify model")
  • Scrum-But czyli pułapki skalowania Scrum
  • Deskalowanie
  • Przyjrzenie się aktualnej sytuacji w organizacji i dobranie odpowiednich koncepcji
Chcesz wprowadzić Scrum do zespołu?

Jeśli chcesz wprowadzić Scrum dla zespołu bądź usystematyzować jego wiedzę, polecamy "Wprowadzenie do Scrum".

Potrzebujesz wsparcia w organizacji pracy?

Jeśli chciałbyś, abyśmy przyjrzeli się Twojej strukturze organizacyjnej i zaadaptowali ją, bądź dostosowali metodykę skalowalną, udzielamy w tym temacie konsultacji i wsparcia.

szkolenie stacjonarne

1 dzień - 8 godzin

szkolenie zdalne

2 dni po 4 godziny

tylko szkolenia zamknięte

dla firm i instytucji