Szkolenia  |  Wsparcie Agile  |  Trenerzy  |  Blog  |  YouTube  |  O nas

Skuteczny Zespół Scrumowy

Spraw, aby członkowie Zespołu Scrumowego pracowali ze sobą efektywnie i skutecznie.

Na szkoleniu poświęcimy dużo czasu i uwagi na:

  • umiejętność dogadywania się w sytuacji stresu
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności
  • uświadomienie sobie ról pełnionych w zespole
  • komunikowanie się bez przemocy (NVC) i w duchu otwartości
  • poznanie zasad warunkujących, kontraktowanie ustaleń
  • trening zachowań asertywnych
  • trening rozwojowej i motywującej informacji zwrotnej w zespole

Kto potrzebuje umiejętności zespołowych?


Nie da się ukryć, że każdy z nas pracuje z innymi ludźmi. Komunikujemy się i wspólnie rozwiązujemy mniej lub bardziej skomplikowane sytuacje, jakie tworzą się z powodu zależności w każdym zespole. Umiejętne dogadywanie się w sytuacji stresu z wykorzystaniem dostarczonych przez naszych trenerów narzędzi, oszczędzi Tobie i Twoim zespołom niepotrzebnych nerwów. Na pewno wpłynie także na wyniki i efektywność.


Zespół Scrumowy to zbiór indywidualności. W metodykach zwinnych, większość decyzji podejmowana jest przez jego członków. To po stronie całego zespołu leży odpowiedzialność. Dlatego szczególnie ważne jest, aby był on dobrze przygotowany do pełnienia swojej roli.


Dzięki naszemu szkoleniu członkowie zespołów dowiedzą się, w jaki sposób skutecznie się komunikować i dlaczego transparentność jest podstawą dobrych relacji między ludzkich. Nauczymy w jaki sposób komunikować się bez przemocy i rozmawiać o najtrudniejszych sprawach i problemach.

Asertywna komunikacja oparty o empatię, współpracę, negocjacje wewnątrz organizacji - tego właśnie uczymy Zespoły Scrumowe.

Jak nasz warsztat pomoże zespołom?


Podstawowym celem tego szkolenia jest rozwój umiejętności członków zespołów w zakresie: kooperacji w zespole, komunikacji i współkształtowania w zespole klimatu sprzyjającego efektywnemu działaniu.


Komunikacja stanowi podstawę rozwoju i jeden z najważniejszych wyznaczników poziomu satysfakcji pracujących w niej ludzi oraz wpływa na jego efektywność. Po naszych warsztatach na pewno wyjdziesz z masą pomysłów na to, jak poprawić sytuację w zespole i jak efektywnie (i z mniejszym napięciem!) reagować na pojawiające się wyzwania.

wyjątkowa formuła szkolenia

To nie jest zwykłe szkolenie, ani tradycyjny coaching. Przez dwa dni nasz trener pracuje razem z całą grupą prowadząc zajęcia w formie ćwiczeń i warsztatów.


Dlatego też na tym szkoleniu poświęcimy dużo czasu i uwagi na: poznanie zasad warunkujących – kontraktowanie ustaleń, zachowania asertywne, komunikowanie się bez przemocy (NVC) oraz trening rozwojowej i motywującej informacji zwrotnej do współpracowników.

Warsztat przygotowany dla Twojego zespołu!


Zawsze możemy rozwijać swoje umiejętności miękkie. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że Twój zespół działa ze sobą od wielu Sprintów i jest zgrany, gdzieś wewnątrz mogą pojawić się problemy. Często są one wynikiem stresu i goniących terminów - czynników, które nieustannie nas otaczają.


Podczas szkolenia duży nacisk kładziemy na rozwój osobisty. Możesz być pewny, że uczestnicy szkolenia otrzymają solidną dawkę wiedzy, a świadomi swoich zalet i słabości podejmą realizację zadań z nową energią.


Minimum teorii, maksimum praktyki. Chcemy, abyś poznanych narzędzi mógł używać już następnego dnia po powrocie do pracy.

Popraw komunikację w swoim Zespole Scrumowym!

Skontaktuj się z nami, bądź pozwól nam skontaktować się z Tobą!

Wystarczy, że zostawisz nam swój adres e-mail, a napiszemy do Ciebie w przeciągu najbliższych 24 godzin! Możesz także do nas zadzwonić.

Copyright 2017-2020, #białko