Jak wiemy szczęściu trzeba czasami pomóc, albo chociaż dać się poznać. Dlatego też postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie dlaczego #białko?
#białko
Napisaliśmy na naszym hashtag-białkowym blogu ponad setkę postów, nagraliśmy kilkadziesiąt filmów na kanale na YouTube, wystąpiliśmy na kilku konferencjach, a czasami mamy wrażenie, że wciąż się nie znamy.
Kto to jest #białko [czytaj: hashtag białko]?
Zastanawialiśmy się czy udało nam się już w ramach tworzonych przez nas materiałów odpowiedzieć na pytanie „dlaczego jakaś firma powinna wybrać na trenerów Scrum i agile akurat nas”? Postanowiliśmy więc pomóc w tym wyborze i dać kilka argumentów „za”, które przekonają nieprzekonanych, a jednocześnie pozwolą Wam w końcu nas bliżej poznać.
Zupełnie nieskromnie zaznaczymy, że nie udało nam się znaleźć żadnych argumentów „przeciw”, ale będziemy pilnie śledzić pojawiające się komentarze.
Doświadczenie hashtag białko
Doświadczenie to na pewno element, który nas wyróżnia. Czas, który spędziłem wraz z Tomkiem w szeroko rozumianym IT, zaczyna być liczony w dziesiątkach (liczba mnoga) lat. Około pięć wiosen spędziliśmy razem na jednym projekcie. Z niejednego pieca informatycznego jedliśmy już chleb, a nawet można by rzec szerzej – wypieki.
Każdy z nas miał okazję pracować na różnych stanowiskach – programistycznych, analitycznych, konsultanckich, itd.. Nasz dwuosobowy zespół jest więc prawdziwie kross-fukncjonalny. Widzieliśmy wiele sytuacji, które dały nam cenny i godny pozazdroszczenia bagaż praktycznych doświadczeń.
Roli doświadczenia w tego typu pracy nie da się pominąć. Znamy większość sytuacji, które mogą pojawić się przy realizacji projektu metodyką zwinną. Nie ma tutaj znaczenia czy mówimy o małym projekcie, czy o wielkim. Pracowaliśmy zarówno w inicjatywach jedno-dwu zespołowych, jak i takich gdzie było tych zespołów kilkadziesiąt.
Nasze doświadczenia z waterfallem przemilczymy…
Dwójka trenerów #białko
Warsztaty, szkolenia i konsulting Scrum oraz agile. Wszystkie te rzeczy zawsze prowadzimy we dwóch. Po pierwsze, dzielimy się naszym połączonym i unikalnym doświadczeniem. Po drugie, każdy z nas jest inny. Tomek jest specjalistą z zakresu twardych kompetencji, które doskonale potrafi połączyć z psychologią i naukami społecznymi. Ja z racji swoich zainteresowań jestem fanatykiem zespołów, relacji i zachowań. Lubię rozmawiać, co przekłada się na fascynujące dyskusje, które nierzadko wykraczają poza ramy szkolenia.
W ramach jednego szkolenia zawsze oferujemy podwójny zakres. Nie tylko mamy nasz program, ale także podzielimy się swoją wiedzą i odpowiemy na każdą pojawiającą się wątpliwość. Zarówno ja, jak i Tomek wspólnie pracujemy z grupą. Powoduje to, że spotkania mają wyraźnie inną dynamikę.
„Dzięki temu że jesteście we dwójkę każdy uczestnik może sobie wybrać tego trenera który bardziej mu pasuje, bo nie zawsze jest tak że trener jest dobrany do uczestnika w 100%.” – uczestniczka naszego szkolenia
Na to właśnie liczymy. Nasza różnorodność powoduje, że każdy uczestnik naszego szkolenia dostaje swojego wymarzonego trenera, a w gratisie – drugie spojrzenie.
Podejście zwinne
Zawsze podkreślamy, że nie jesteśmy ewangelizatorami Scrum. Do każdego z przypadków podchodzimy indywidualnie, starając się znaleźć najlepsze rozwiązanie, które nie zawsze musi być zgodne w stu procentach z wybraną przez organizację metodyką.
Po co robić coś co książkowo może i wygląda ładnie ale nie przyniesie nam oczekiwanego rezultatu albo stoi w sprzeczności z od odgórnymi zasadami w firmie. Jesteśmy praktykami i kierujemy się empiryzmem.
W tym miejscu podkreślić należy, że nie mówimy tu o rzeczach, których pominięcie wypaczy nasze podejście zwinne (patrz: ScrumBut, Broken Window Theory).
Nasze podejście jest również dostosowane do miejsca, do którego trafiamy. Każdy z naszych klientów ma możliwość przedstawienia swoich problemów (czytaj: wyzwań), co skutkuje dobraniem właściwego program do potrzeby firmy. Oznacza to, że nie działamy według jednego utartego schematu narzuconego z góry, ale każda nasze szkolenie jest szyte na miarę i na daną chwilę dostarcza największej możliwej wartości.
Profesjonalizm
Podejście, doświadczenie, warsztat i umiejętności. Wszystko to razem powoduje, że jesteśmy profesjonalistami. Zawsze kiedy zmierzamy na szkolenie czujemy lekką ekscytację (nie mylić z tremą). Niecierpliwie wyczekujemy na spotkanie z grupą specjalistów, którzy głodni wiedzy czekają na nas z trafnymi pytaniami.
To jest jak przed finalnym skokiem skoczka narciarskiego – jeśli jest pewny swoich umiejętności, będzie to dla niego formalność.
Nie przepełnia nas jednak pycha. Jesteśmy świadomymi profesjonalizmu ludzi, z którymi się spotykamy i ich wiedzy. Uczymy się od nich, a oni od nas. Każde z naszych spotkań z Wami to unikalna, cenna nauka, którą wykorzystujemy tworząc nasze materiały i aktualizując programy szkoleń.
Nasze prezentacje i szkolenia nie ulegają zmianie pomiędzy szkoleniami tylko wtedy, gdy prowadzimy ich kilka pod rząd. Wierni idei inspect and adapt wiemy, że zawsze można zrobić coś lepiej.
Możliwości hashtag białko
Na koniec zachęcam Was do poznania naszej oferty. Jestem przekonany, że każda firma znajdzie w niej coś dla siebie. Bo nie jest ważne, jak długo działacie w metodykach zwinnych. Spojrzenie doświadczonych osób z zewnątrz zawsze przyniesie korzyści. Nie wspominając już o tym, że dostarczamy zespołom nowych pokładów energii i ochoty do działania.
Jesteśmy dla Was.
#białko